Karabük İlim Kültür Derneği (İLKDER) tarafından 2. Batı Karadeniz Aile, Eğitim ve Dinlenme programı düzenlendi. Kızılcahamam’da özel bir termal otelde organize edilen programa ilgi oldukça yoğun oldu.

Geleneksel hale gelerek her yıl yapılmaya başlanan, sağduyulu bir toplum oluşturma ve sağduyulu insanları bir araya getirerek kaynaşma ve dostluğun gelişmesini sağlamak amacı ile düzenlenen Batı Karadeniz, Aile, Eğitim ve Dinlenme programının ikincisi gerçekleştirildi. Ana konseptin ‘Adap’ olarak belirlendiği programa başta Karabük olmak üzere Batı Karadeniz illerinden toplamda yüzden fazla aile katıldı.

Organizasyonunu İLKDER’in üstlendiği programda Sema Maraşlı ve Vehbi Vakkasoğlu “Huzurun Adresi: Aile”, Hayati İnanç “Dilde ve Dîlde Edep”, Göksel Öztürk “Sosyal Medya ile İlişkilerimiz” konulu konferanslar verdi.

Konferans aralarında “Kardeşinle Buluş” isimli çay molası buluşmalarının yapıldığı programda ayrıca, Karabük Üniversitesinden Öğretim Görevlisi Can Doğan ve ekibi tarafından “Tasavvuf Musikisi Dinletisi”, Karabük Üniversitesi Tiyatro Ekibi tarafından “Kördüğüm” isimli tiyatro gösterimi, aileler arası ‘Kahoot’ yarışması ve hediye çekilişi gibi birbirinden farklı etkinlikler düzenlendi.

İki gün boyunca dolu dolu geçen etkinliklere sahne olan program, katılımcılar tarafından da oldukça beğeni topladı.