Ufka Yolculuk Karabük İl Temsilciliği tarafından “Bize Birlikte Okumak Yakışır” sloganıyla kitap okuma etkinliği düzenlendi.

8. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması kapsamında düzenlenen etkinlikte her yaştan insan kitap okudu. Ufka Yolculuk Yarışmaları Karabük Temsilcisi Enes Kılınç, yaptığı açıklamada, Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması’nın 8 yıldır düzenlenen bir yarışma olduğunu belirtti. Yarışmanın Türkiye’deki bütün illerde düzenlendiğini belirten Kılınç, Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarına Kur’an-ı Kerim meali ile başlandığını, sonrasında ise İlmihal, Peygamberlerin Hayatı, “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” ve Güzel Ahlak gibi çeşitli konuların ele alındığını ifade etti. Kılınç, yarışmanın bu sene “Adap” konusunu gündeme taşıdığını söyleyerek, “Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine adap konusunu anlatmak amacıyla hem de gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için yapılmış bir yarışmadır.” diye konuştu.

Önceki yıl ülke genelinde 600 bine yakın kişinin kayıt olduğu yarışmaya Karabük ilinden ise 5 bine yakın kişi kayıt oldu.

Kategoriler: Genel