Karabük Ufka Yolculuk Komisyonu, Karabük Valisi Fuat Gürel’i ziyaret etti

“Türkiye’nin en geniş katılımlı sivil yarışma organizasyonu” Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 8’incisi için tüm Türkiye’de olduğu gibi Karabük’te de hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor. Tanıtım çalışmaları kapsamında Karabük il protokolüne ziyaretler gerçekleştiren Karabük Ufka Yolculuk Komisyonu, Karabük Valisi Fuat Gürel’i ziyaret ederek yarışma hakkında bilgiler verdi.   

Geçen yıl yarışmanın konusunun “Güzel Ahlak” olduğunu, bu yıl ise bunun devamı olarak “ADAP” konusunun seçildiğini ifade eden Karabük İlim Kültür Derneği (İLKDER) Başkanı İkram Doğan,” Bu yıl düzenlenen 8. Ufka Yolculuk Kültür Yarışması’nın 25 Kasım 2019 tarihinde başlayan kayıtları, 02 Mart 2020 tarihine kadar devam edecek. Yarışmaya katılmak isteyen herkes www.ufkayolculuk.com internet sitesinden ücretsiz başvurularını yapabilecekler.” dedi.

Sınava online katılmak isteyenler için de çağrıda bulunan Doğan, “Vatandaşlarımız 28 Şubat- 2 Mart tarihleri arasında isterlerse online olarak sınav olabilecekler. 29 Mart 2020 saat 10.00’da tüm Türkiye ile aynı anda Karabük’te de yazılı sınav yapılacak. 14 Nisan 2020 tarihinde açıklanacak sınav sonuçları ile dereceye giren yarışmacılara çeşitli hediyeler verilecek.” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Fuat Gürel, bu yıl 8’incisi düzenlenen Ufka Yolculuk Kültür Yarışması’nın ülkemiz ve Karabük için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Ziyarette Vali Gürel’e 8. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları kitabı takdim eden İLKDER Başkanı İkram Doğan’a, İLKDER Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Yıldırım, Prof. Dr. İbrahim Kürtül, Ufka Yolculuk Karabük İl Temsilcisi Dr. Öğretim Üyesi Enes Kılıç ve Genç Eksen Gençlik ve İzcilik Kulübü Başkanı Mustafa Yılmaz eşlik etti.